לוגו אורין שפלטר לאתר התרגול
צרו קשר צרו קשר
צרו קשר
משך הקורס
11 חודשים (לימודים חד שבועיים)
דרישות קדם
אין
צוות ההוראה
איתי חיון, ענת תמיר
לקריאת הסילבוס לחצו כאן

סילבוס

סילבוס

א
נושאי הלימוד העיקריים
 • יסודות ודיני ביטוח
 • דיני נזיקין
 • ביטוח רכוש
 • ביטוחי רכב
 • אובדן רווחים
 • חבויות
 • ביטוחי בריאות וסיעוד
 • סיקור סיכונים
 • ניהול משרד ביטוח
 • תאונות אישיות
 • ביטוחים הנדסיים
 • ביטוח דירה
 • ביטוחים עסקיים
 • סדנת חיתום
 • סדנת תביעות

גולשים יקרים, נכון להיום הקורס אינו מתקיים במכללה. אנא לחצו כאן לצפייה במסלולים ובקורסים שכן מתקיימים

 

רקע כללי

תפקיד חתם ומיישב תביעות בביטוח כללי הינו תפקיד מרכזי וחשוב מאוד בפעילותן של חברות וסוכנויות הביטוח הגדולות. תפקידו של החתם הוא להעריך את ההסתברות לקרות מקרה הביטוח ועל סמך הערכה זו לקבל החלטה סופית לגבי קיום פוליסת ביטוח ותנאיה.
תהליך חיתומי תקין מאפשר במקרה של אירוע ביטוחי ביצוע חלק ומקצועי של יישוב התביעה. התפקיד דורש הכשרה מעמיקה, ידע רחב ומקצועי ביסודות הערכת הסיכונים והפוליסות השונות כמו גם יכולת גבוהה בהפעלת שיקול דעת.

 

על הקורס

הקורס מיועד לעובדים מקצועיים של חברות וסוכנויות ביטוח ולעובדים במחלקות לביטוח של מוסדות וארגונים שונים, אשר רוצים להתקדם ולשדרג את מעמדם המקצועי.
כמו כן, הקורס מתאים גם לציבור הרחב של אלו המגיעים ללא רקע ואין ברשותם ידע ומיומנות קודמים בנושא, אך מעוניינים ברכישת מקצוע רב אתגרים זה.

בנוסף לידע רחב בתיאוריה ובהיבטים שונים ומגוונים של הביטוח הכללי, יתקיימו סדנאות, תרגולים וסימולציות בהם ייקחו המשתתפים חלק פעיל ומרכזי.
בלימודים ייושם דגש על הקשר שבין תיאוריה לעבודה מעשית.

סטודנטים שסיימו את לימודיהם בקורס ועמדו בהצלחה בבחינות גמר בהתאם לתכנית הלימודים של המכללה יהיו זכאים לתעודת גמר.

 

אפשרויות תעסוקה

חברות וסוכנויות ביטוח, מחלקות לביטוח של תאגידים שונים, משרדי סוכני ביטוח, חברות יבואני הרכב, חברות ליסינג והשכרה.
עזרה ממשית במציאת עבודה ע"י המחלקה להשמה מקצועית של המכללה.

 

קהל יעד

עובדי חברות וסוכנויות ביטוח, עובדי ביטוח של חברות וארגונים שונים, עובדי משרדים של יבואני הרכב, קהל רחב שאין לו ידע וניסיון הקודמים, חיילים משוחררים.
  

על המרצים

ענת תמיר - לשעבר חתמת ראשית, פניקס – חב' לביטוח

איתי חיון - רכז מגמת ביטוח ומרצה בכיר, מכללת אורין-שפלטר

איציק בן שימול - בעלים ומנכ"ל "בן שימול סוכנות לביטוח ופיננסים

קובי רודה - יועץ בכיר לחברות ביטוח בסיקור סיכונים

עו"ד אדר סקופ - מומחית בניהול סיכונים בביטוח ויועצת בכירה בחברות

 

קורס חיתום ויישוב תביעות בתחום הביטוח הכללי מתמקד בכל סוגי הביטוחים הנכללים במסגרת הביטוח האלמנטרי. הקורס מכשיר אתכם בצורה מלאה לעבודה כחתמי ביטוח אלמנטרי, במסגרת הסוכנויות והחברות השונות ברחבי הארץ.


במהלך הקורס תרכשו כלים וטכניקות להערכה של פוליסות ביטוח והתאמתם למבוטח. בהתאם לכך, תלמדו על כל סוגי הפוליסות השונות, על תנאי הכיסוי שלהן ועל אישור, שלילה ועדכון של פוליסות ביטוח. המטרה היא לשפר את הידע והכישורים המקצועיים של הסטודנטים, על מנת לעזור לכם להתמודד באופן מקצועי עם האתגרים המורכבים שבתחום. כמו כן, תלמדו את כל התחום המשפטי הנדרש עבור עבודה כחתמי ביטוח אלמנטרי.

עבור מי מתאים קורס חיתום אלמנטרי?


לימודי חיתום מתאימים עבור כל אחד ואחת מכם המעוניין לרכוש מקצוע מבוקש ולהתחיל לעבוד בתחום. הלימודים מתאימים גם עבור עובדים של חברות הביטוח והסוכנויות השונות, שמעוניינים לשדרג את מעמדם המקצועי. לימודי חיתום מאפשרים לכם לרכוש מקצוע לחיים בזמן קצר מאוד. מדובר במקצוע מבוקש המאפשר לכם להתקדם מקצועית במשך השנים, ולהגדיל בצורה משמעותית את ההכנסה החודשית. אפשרויות השכר רק הולכות וגדלות עם התפקיד!

קורס חיתום ויישוב תביעות בביטוח כללי


במידה ותרצו תוכלו להמשיך ללימודי ביטוח אלמנטרי, המכשירים אתכם לעבודה כסוכני ביטוח בחברות ובסוכנויות השונות ברחבי הארץ. במכללת אורין שפלטר אנחנו מלמדים מסלול מקיף ויסודי המכין אתכם בצורה מלאה לכל המבחנים הנדרשים.

לימודי ביטוח אלמנטרי במכללת אורין שפלטר


לימודי סוכן ביטוח אלמנטרי מכשירים אתכם לעבודה כסוכני ביטוח. במהלך הלימודים נכין אתכם בצורה מלאה לכל המבחנים של הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר. לצורך ההכשרה בתחום תצטרכו לעשות שישה מבחנים. ארבעה מבחנים במקצועות היסוד ועוד שני מבחנים מקצועיים. כמו כן, תצטרכו לעבור סטאז' של חצי שנה.


מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על לימודי ביטוח במכללה? פנו אלינו עוד היום אל יועצי הלימודים שלנו.

© 2023 כל הזכויות שמורות לאורין-שפלטר השכלה פיננסית. השימוש בכפוף לתנאי השימוש באתר.