לוגו אורין שפלטר לאתר התרגול
צרו קשר צרו קשר
צרו קשר

ליצירת קשר עמנו מלא/י

:את הטופס הבא

שיטות הלימוד של היום הולכות ומשתכללות עם השנים, ובעזרת הטכנולוגיה המתקדמת שנמצאת אצל מרבית האנשים במסגרת גישה בלתי מוגבלת, אפשר בהחלט למצוא שיטות איכותיות יותר מהשיטה הפרונטלית המוכרת לכולנו. אחת השיטות המעניינות ביותר היא שיטת הלמידה המעורבת, שמביאה איתה מספר רב של יתרונות לאנשים בכל הגילאים ובכל המסגרות. אנשים רבים שואלים למידה היברידית מה זה ואיך אפשר לרתום את השיטה בצורה הטובה ביותר. ובכן, התשובה היא מעט מורכבת, אך בבסיסה, מדובר בשילוב של המחשב בתוך תוכנית הלימודים באופן כזה או אחר.

ללמידה מעורבת יש שישה מודלים שמשלבים בין לימודים דרך המחשב (לרוב מהבית, ובחלק מהמקרים בתוך הכיתה) לבין לימודים פרונטליים מסורתיים. המטרה היא להצליח לשלב בין הדברים בצורה אידאלית, שכן העתיד נמצא בטכנולוגיה ויש יתרונות רבים ללמידה מקוונת. ראשית, התלמידים מקבלים גישה על מקור ידע בלתי מוגבל, ושנית, הם יכולים להשלים את החומר בעצמם, דרך הרשת, מבלי להצטרך להפריע לשיעור. בנוסף, הם מפתחים אלמנט של אחריות כלפי השיעור, ויוצרים קהילה מקוונת עם מטרה משותפת, שעוזרת להם לדחוף את עצמם למקסימום.

למקסם את ההצלחה

המודלים של למידה מעורבת משתנים, אם כי אין ספק שהמודל המקובל ביותר הוא זה שמאפשר לתלמידים ללמוד קורס מהבית. למידה מקוונת היא העתיד, והחסכון הלוגיסטי הוא עצום, שכן הסטודנטים לא צריכים לצאת מהבית ולבזבז זמן וכסף. המחקרים משבחים את הלמידה המעורבת וטוענים כי הציונים של הסטודנטים עולים וכי כמות הנושרים יורדת פלאים, כאשר לתלמידים נוח ללמוד מהבית או בכיתה באמצעות מחשב. למידה מעורבת מתאימה לכל סוג של מוסד אקדמי, אם כי צריך לבחור את המודל הנכון כדי למקסם את ההצלחה, ולגרום לתלמידים להצליח להוציא את הציונים הגבוהים ביותר שהם יכולים.

© 2021 כל הזכויות שמורות לאורין-שפלטר השכלה פיננסית. השימוש בכפוף לתנאי השימוש באתר.