לוגו אורין שפלטר לאתר התרגול
צרו קשר צרו קשר
צרו קשר

ליצירת קשר עמנו מלא/י

:את הטופס הבא

שיטות הלימוד כיום לא כוללות רק לימודים פרונטליים בכיתה, אלא יש עוד כמה אסכולות שנוגעות לשימוש טכנולוגי כדי לייעל את זמן הלימוד. לימוד מהבית הוא בהחלט אפשרי באמצעות מחשב, אך כאשר מנסים לחשוב על השיטה הטובה ביותר, למידה היברידית בהחלט עונה על כל הדרישות. מה זה למידה היברידית למעשה? ובכן, זוהי שיטת למידה שמשלבת בין לימודים מקוונים לבין לימודים פרונטליים, ומצליחה להביא איתה הרבה מאוד סוגים של יתרונות. ישנם יתרונות לוגיסטיים מובנים שקשורים להישארות בבית, ולחיסכון בכסף, אך גם היתרונות האחרים הם רלוונטיים מאוד.

מחקרים רבים מראים כי אנשים שלומדים בשיטת הלמידה ההיברידית מצליחים לייצר תחושת קהילת למידה גדולה יותר, ואף מצליחים להשיג ציונים טובים יותר. פחות תלמידים נושרים מהלימודים, ויש תחושה גדולה יותר של תמיכה בתלמיד. יש כמה מודלים של למידה היברידית, כולל למידה מתוך מוסד הלימודים בעזרת מחשבים, אם כי במרבית המודלים, לומדים הסטודנטים מהבית, ונפגשים עם המרצה בצורה פרונטלית רק בצורה נקודתית ונדירה יחסית. כך, הם מצליחים ללמוד בקצב שלהם, מקבלים גישה גדולה יותר למידע, וסופגים את החומר בצורה אידאלית. לראייה, יש הרבה פחות נושרים מקורסים היברידיים מאשר בקורסים פרונטליים, שכן קל יותר ללמוד מהבית ולהשיג תוצאות טובות.

לקבל חיזוק

למידה היברידית היא העתיד והיא מתאימה להרבה אנשים, בשלבים שונים של החיים. השיטה באה לידי שימוש גם במוסדות אקדמיים, בלימודים מקצועיים ואפילו בבתי ספר, במודלים רכים יותר, שלא כוללים למידה מהבית. תהליך המעבר הוא ארוך, אך יש כיום לא מעט מוסדות שמציעים למידה מקוונת, וכן למידה היברידית. בהוראה ההיברידית, מקבלים הסטודנטים חיזוק בדמות פגישה עם המרצים ועם חבריהם לכיתה, במה שיכול להעשיר אותם ולהשלים להם נקודות חסרות בתוכן.

© 2021 כל הזכויות שמורות לאורין-שפלטר השכלה פיננסית. השימוש בכפוף לתנאי השימוש באתר.