לוגו אורין שפלטר לאתר התרגול
צרו קשר צרו קשר
צרו קשר

ליצירת קשר עמנו מלא/י

:את הטופס הבא

האפשרויות שמעניקה לנו הטכנולוגיה הן לעיתים בלתי נתפסות. מי חשב עד לפני 20 שנים, שכל העולם יהיה מונח בכף ידנו, וכי המחשב ייתן לנו אפשרויות תעסוקתיות, בינאישיות ואפילו אקדמיות. כיום, יש המון כלים ללמוד מהבית, ועבור הרבה אנשים, הרבה יותר קל ללמוד מהבית, בקצב שלהם, מאשר להגיע לכיתה עמוסה ולנסות לעמוד בקצב ולהתבלט. עם ההתפתחות של הנושא, הגיעה גם שיטה משולב הנקראת למידה היברידית. למידה היברידית פירוש היא שיטה המשלבת בין הלימודים המקוונים לבין הלימודים הפרונטליים, ולוקחת את הטוב משני העולמות.

למידה היברידית היא למידה שמוגדרת כמחלקת את הזמן בין 30 עד 79 אחוזים בין הכיתה לבין המחשב. עם זאת, בחלק מהמקרים, האדם המשתמש במחשב נמצא בתוך הכיתה, כך שיש כמה אסכולות ומודלים אשר מפרידים בין המקרים. היתרונות של למידה היברידית הם רבים, וכוללים בין השאר תחושת שליטה של התלמיד, ייעול זמן, גישה נוחה יותר למידע ועוד. מחקרים רבים הראו כי תלמידים הלומדים בשיטה ההיברידית מקבלים ציונים יותר גבוהים וכי פחות תלמידים נושרים מהקורסים המדוברים. הלמידה ההיברידית יכולה להיות רלוונטית לכל אחד, מכיוון שגם כאשר צריכים חיזוקים פרונטליים, אפשר לקבל אותם בעזרת מפגשים עם המרצה הרלוונטי.

שביעות רצון אצל כולם

במסגרת מודלים למידה היברידית אפשר לראות גם שביעות רצון גדולה אצל המרצים, שמצליחים לחסוך זמן, ולתת תשומת לב מירבית לסטודנטים, להם קל יותר לספוג את החומר לאור הגישה הנוחה למידע. החסרון הגדול של למידה היברידית הוא כמובן המרחק מהכיתה ומחוויית הלמידה המשותפת, אך למעשה, יש כאן חוויה חדשה, של לימודים משותפים עם מחשב, ובעזרת הטכנולוגיה של היום, זה משהו שבהחלט קל ונוח לעשות. בעזרת למידה היברידית ניתן גם לקבוע תוכנית לימודים בצורה אידיאלית ומותאמת לתלמיד.

© 2022 כל הזכויות שמורות לאורין-שפלטר השכלה פיננסית. השימוש בכפוף לתנאי השימוש באתר.