לוגו אורין שפלטר לאתר התרגול
צרו קשר צרו קשר
צרו קשר
משך הקורס
5 חודשים - מפגשים חד שבועיים בני 4 שעות אקדמיות
דרישות קדם
פתוח לקהל הרחב.

קורס בחיתום רפואי

תל אביב יום ד' מחזור נובמבר 2021
17/11/2021
יום ד'
17:00-20:15
מרצה: דר' ארז שיף
תל אביב יום ד' ספטמבר 22
14/09/2022
יום ד'
17:00-20:15
מרצה: דר' ארז שיף
תל אביב יום ג' מחזור מרץ 2022
29/03/2022
יום ג'
17:00-20:15
מרצה: דר' ארז שיף
לקריאת הסילבוס לחצו כאן

סילבוס

סילבוס

א
מבואות
 • יסודות ודיני ביטוח
 • מערכת הבריאות בישראל
ב
היכרות עם הפן הרפואי
 • מושגים כלליים
 • מחלות אוטואימוניות
 • שלד ומפרקים
 • לב וכלי דם
 • מערכת העצבים
 • נשימה כולל אף/אוזן/גרון
 • ראומטולוגיה
 • כליות ודרכי שתן
 • מערכת העיכול
 • עמוד השדרה
 • אונקולוגיה
 • מחלות נפשיות
 • חושים (עיניים ושמיעה)
רקע כללי

תפקיד חתם רפואי הינו תפקיד מרכזי והחשוב בפעילותן של חברות וסוכנויות ביטוח.

מהלך תקין של חיתום מאפשר לשמור על האיזון הנכון בין אינטרס המבטח לבין שירות טוב ומקצועי ללקוח.

בעל התפקיד עוסק בהערכת הסיכון הבריאותי של מועמד לביטוח. במסגרת תפקידו חייב החתם להעריך ולסווג את הסיכון, לקבוע תנאי קבלת המועמד או לחלופין לקבל החלטה על דחית הצעתו.

נושא החיתום בביטוח רפואי מורכב ומחייב הכשרה מעמיקה, ידע מקצועי רחב, יכולת גבוהה בהפעלת שיקול דעת מקצועי וזאת במקביל לניסיון ומיומנות רבים בביצוע עבודה מעשית. החשיבות הרבה שמייחסות חברות ביטוח וסוכנויות חיתום לתפקיד חתם רפואי מתבטא בנכונותן הרבה לקלוט ולשלב את בעלי מקצוע בתחום בפעילותן המקצועית.

 

על הקורס

הקורס מיועד לחתמים מקצועיים בתחומים שונים של חברות וסוכנויות ביטוח ו/או לחניכים של קורסי הכשרה בחיתום ו/או לעובדי ביטוח עם ותק של לא פחות משנה.

בנוסף לידע רחב בתיאוריה ובהיבטים שונים ומגוונים של חיתום רפואי, כחלק אינטגראלי מהקורס יתקיימו סדנאות, תרגולים וסימולציות בהם ייקחו המשתתפים חלק פעיל ומרכזי. בלימודים ייושם דגש על הקשר שבין תיאוריה לעבודה מעשית.

 

אפשרויות תעסוקה

חברות וסוכנויות ביטוח, מחלקות לביטוח של תאגידים שונים, משרדי סוכני ביטוח.

 

קהל יעד

עובדי חברות וסוכנויות ביטוח, חתמים בביטוחי פרט ועסקי, עובדי ביטוח של חברות וארגונים שונים.

 

על המרצה

ארז שיף, מרכז הקורס - רופא במקצועו, חותם רפואי בכיר, פניקס חב' לביטוח,

בעל ניסיון עשיר ורב שנתי בחיתום רפואי ובהוראה

 

חיתום רפואי 

בעיות רפואיות מסוגים שונים מתרחשים אצל כל אחד מאיתנו, אם כי יש אנשים שחולים במחלות קשות ואפילו חשוכות מרפא. ההשפעה של אותן מחלות על המשפחות היא גדולה מאוד, אם כי יש משפחות שהנזק הוא בלתי הפיך לחלוטין. לכן, יש הרבה אנשים שמחליטים לרכוש ביטוח בריאות או ביטוח חיים, וזאת על מנת להבטיח את העתיד הכלכלי של המשפחה שלהם, גם אם יחלו או חלילה, יעברו מן העולם. כאשר רוצים לרכוש פוליסה רפואית, צריך לעבור תהליך שנקרא חיתום רפואי שנעשה על ידי אנשי מקצוע.

לא הגיע הזמן לעבוד בעבודה רווחית? המטרה של חיתום רפואי היא לקבוע את רמת הסיכוי להפעלת הפוליסה ובהתאם לכך לקבוע את המחיר. פעולת החיתום היא אינה פשוטה וצריכה להיעשות על ידי אנשים מומחים שקיבלו הכשרה מיוחדת לכך. הבדיקות נעשות בכמה מישורים כולל מול המבוטח הפוטנציאלי בעצמו. כך למשל, אנשים שנוטים להיות חולים וסובלים ממחלות גנטיות יצטרכו לשלם קצת יותר על הפוליסה שלהם מאנשים שהם בדרך כלל בריאים. השאלות הן לא תמיד נעימות והתהליך מצריך אנשים לחשוף פרטים אינטימיים, אך זה מה שדרוש אם רוצים לקבל פוליסה איכותית ומתאימה שתאפשר למשפחות להיות קצת יותר רגועות וקצת פחות חרדתיות לגבי המצב הרפואי של בני הבית.

לא פשוט, אך הכרחי

מה הוא השכר של מנהל תיקי השקעות? ההתעסקות עם מחלות והמוות עוד לפני שיש אינדיקציה לכך היא אינה פשוטה, אך היא הכרחית במציאות של היום. לכן, חיתום רפואי הוא תחום מבוקש אצל חברות הביטוח ולבטח כאשר הוא נעשה טוב ובצורה מקצועית ואיכותית. במכללת אורין שפלטר אפשר ללמוד קורסים ייעודיים לחיתום בנושא רפואה, בהם לומדים לעסוק בתחום הן בפן המקצועי ואפילו בפן הרגשי והמנטלי. במהרה, מגלים הסטודנטים כי הם מבוקשים מאוד ויכולים להתחיל ולעבוד בתפקידים שונים בחברות הביטוח עוד במהלך התואר.

חיתום רפואי

החרדה לבריאות היא משהו שקיים אצל הרבה מאוד אנשים, ולאו דווקא כאשר מדובר בהיפוכונדריה. אנשים חוששים לא רק לעצמם, אלא גם למשפחתם, שכן יש אנשים שתלויים בצורה דרמטית באדם אחד, הן כלכלית והן רגשית. לכן, הרבה מאוד אנשים רוכשים פוליסות ביטוח רפואיות כדי להבטיח שיפוצו למקרה שיקרה להם משהו. כאשר מדובר באנשים בריאים, מחיר הפוליסה הוא שולי ויש יתרונות רבים בהבטחה של טיפול רפואי משודרג ופיצוי במקרה של מוות. רכישת פוליסת ביטוח היא אינה פשוטה, הן מבחינת הלקוח והן מבחינה המבטח, ולכן מתבצע תהליך שנקרא תהליך חיתום.

האנשים המבצעים את תהליך החיתום הם אנשים שקיבלו הכשרה ספציפית לכך. חיתום נעשה בכמה מישורים ובתחום הרפואי הוא כולל בדרך כלל כניסה לפרטים אישיים ואינטימיים. לכן, חיתום רפואי צריך להיעשות בזהירות וביעילות, וזאת כדי לברר את רמת הסיכון שבהפעלת הפוליסה. לפיכך, אנשים בריאים, ללא היסטוריה רפואית ענפה וללא בעיות גנטיות במשפחה ישלמו סכום חודשי מועט יחסית ואנשים חולים או כאלו שנוטים לחלות, ישלמו סכום גבוה יותר. אפשרי לילמוד לימודים ללא תואר. תהליך חיתום רפואי למעשה שם מחיר על הכדאיות של עסקה עם אותו לקוח, או אם כדאי לבצע איתו עסקה וכמובן, שמה גם תג מחיר באמצעות נוסחאות ושיקולים שונים.

שירות ורווח

הכשרה לביצוע תהליך חיתום חייבת להיות איכותית ומקיפה, וזה בדיוק מה שנותנים במכללת אורין שפלטר. הקורס לביצוע חיתום רפואי מעניק כלים פרקטיים לעבודה בשטח, בתחום שהוא מאתגר, אך מספק מאוד. בלי עבודת חיתום רפואי טובה אין שום יכולת לחברת הביטוח להעריך את רמת הנזק שלה. חברות הביטוח רוצות להרוויח מצד אחד, אך לספק שירות מנגד. רק עם תהליך חיתום נכון אפשר לספק ללקוחות בדיוק את מה שהם צריכים, ועדיין להיות רווחיים.

© 2022 כל הזכויות שמורות לאורין-שפלטר השכלה פיננסית. השימוש בכפוף לתנאי השימוש באתר.