לוגו אורין שפלטר לאתר התרגול
צרו קשר צרו קשר
צרו קשר
משך הקורס
11 חודשים (לימודים חד שבועיים)
דרישות קדם
אין
צוות ההוראה
איתי חיון, ענת תמיר

קורסים בחיתום כללי

תל אביב יום ב' מאי 2021
03/05/2021
יום ב'
17:00-21:00
מרצה: צוות אורין-שפלטר

קורסים בחיתום כללי, - פרט

תל אביב יום א' ינואר 22
02/01/2022
יום א'
17:00-21:00
מרצה: צוות אורין-שפלטר

קורס בחיתום כללי -עסקי

תל אביב יום ב מאי 2022
09/05/2022
יום ב'
17:00-21:00
מרצה: ענת תמיר
לקריאת הסילבוס לחצו כאן

סילבוס

סילבוס

א
נושאי הלימוד העיקריים
 • יסודות ודיני ביטוח
 • דיני נזיקין
 • ביטוח רכוש
 • ביטוחי רכב
 • אובדן רווחים
 • חבויות
 • ביטוחי בריאות וסיעוד
 • סיקור סיכונים
 • ניהול משרד ביטוח
 • תאונות אישיות
 • ביטוחים הנדסיים
 • ביטוח דירה
 • ביטוחים עסקיים
 • סדנת חיתום
 • סדנת תביעות
רקע כללי

תפקיד חתם ומיישב תביעות בביטוח כללי הינו תפקיד מרכזי וחשוב מאוד בפעילותן של חברות וסוכנויות הביטוח הגדולות. תפקידו של החתם הוא להעריך את ההסתברות לקרות מקרה הביטוח ועל סמך הערכה זו לקבל החלטה סופית לגבי קיום פוליסת ביטוח ותנאיה.
תהליך חיתומי תקין מאפשר במקרה של אירוע ביטוחי ביצוע חלק ומקצועי של יישוב התביעה. התפקיד דורש הכשרה מעמיקה, ידע רחב ומקצועי ביסודות הערכת הסיכונים והפוליסות השונות כמו גם יכולת גבוהה בהפעלת שיקול דעת.

 

על הקורס

הקורס מיועד לעובדים מקצועיים של חברות וסוכנויות ביטוח ולעובדים במחלקות לביטוח של מוסדות וארגונים שונים, אשר רוצים להתקדם ולשדרג את מעמדם המקצועי.
כמו כן, הקורס מתאים גם לציבור הרחב של אלו המגיעים ללא רקע ואין ברשותם ידע ומיומנות קודמים בנושא, אך מעוניינים ברכישת מקצוע רב אתגרים זה.

בנוסף לידע רחב בתיאוריה ובהיבטים שונים ומגוונים של הביטוח הכללי, יתקיימו סדנאות, תרגולים וסימולציות בהם ייקחו המשתתפים חלק פעיל ומרכזי.
בלימודים ייושם דגש על הקשר שבין תיאוריה לעבודה מעשית.

סטודנטים שסיימו את לימודיהם בקורס ועמדו בהצלחה בבחינות גמר בהתאם לתכנית הלימודים של המכללה יהיו זכאים לתעודת גמר.

 

אפשרויות תעסוקה

חברות וסוכנויות ביטוח, מחלקות לביטוח של תאגידים שונים, משרדי סוכני ביטוח, חברות יבואני הרכב, חברות ליסינג והשכרה.
עזרה ממשית במציאת עבודה ע"י המחלקה להשמה מקצועית של המכללה.

 

קהל יעד

עובדי חברות וסוכנויות ביטוח, עובדי ביטוח של חברות וארגונים שונים, עובדי משרדים של יבואני הרכב, קהל רחב שאין לו ידע וניסיון הקודמים, חיילים משוחררים.
  

על המרצים

ענת תמיר - לשעבר חתמת ראשית, פניקס – חב' לביטוח

איתי חיון - רכז מגמת ביטוח ומרצה בכיר, מכללת אורין-שפלטר

איציק בן שימול - בעלים ומנכ"ל "בן שימול סוכנות לביטוח ופיננסים

קובי רודה - יועץ בכיר לחברות ביטוח בסיקור סיכונים

עו"ד אדר סקופ - מומחית בניהול סיכונים בביטוח ויועצת בכירה בחברות

 

חיתום כללי 

היתרונות של פוליסות ביטוח ברורות לשני הצדדים המעורבים בעסקה. הלקוח מקבל הגנה ופיצוי על הרכוש שלו, או על מצבו הרפואי, במקרה של נזק, גנבה, מחלה או מוות, ומנגד, חברת או סוכן הביטוח מקבלים תשלום חודשי על האספקה של אותו חבל הצלה. כמובן שיש הרבה מקרים בהם חברות הביטוח, מצד אחד, לא מקבלות את תביעת הנזיקין ומנגד, יש גם אנשים שמנסים להונות את חברות הביטוח ולהוציא כספים שלא מגיעים להם. לכן, יש הרבה מאוד אלמנטים שמשפיעים על סוג הפוליסה ומה שמכריע את רמת הסיכון וסיכוי הרווח זוהי פעולה שנקראת פעולת החיתום. זה הזמן להתחיל לעבוד בעבודה רווחית גם ללא ניסיון.

פעולת חיתום כללי אמורה להתבצע על ידי מומחים שמעריכים את רמת הסיכון שבמכירת פוליסה. כמובן שכל פוליסה היא שונה, ומותאמת למי שרוכש אותה. אדם בריא ואדם חולה ישלמו סכומים שונים לחלוטין על ביטוח חיים, בדיוק כמו שאדם עם מערכת הגנה לרכב, אשר מחנה בתוך חנייה סגורה, ישלם סכום שונה מאדם המחנה את הרכב ברחוב מרכזי. האם אפשר לעשות ניהול תיקים ללא רישיון? פעולת חיתום כללי צריכה להיעשות ברגישות, ועליה להיות פדנטית במיוחד. אנשים נשאלים שאלות שהן לא תמיד נעימות, לבטח אם מדובר בביטוח בריאות ולכן, זוהי התמחות ספציפית שדורשת הכשרה מיוחדת.

כדאיות הפוליסה

במכללת אורין שפלטר מספקים את הקורס האולטימטיבי בנושא של חיתום כללי בו מרצים מיטב אנשי המקצוע בארץ בתחום. יש ביקוש רב לאנשים המתמחים בחיתום בתוך חברות הביטוח הגדולות, שבהרבה מקרים הן מאוד חשופות לשקרים ונסיונות רמייה של מבוטחים. על מנת שיהיה אפשר להעניק את הפוליסה בביטחון מלא, אנשי החיתום חייבים להיות יסודיים ולעשות עבודה שלא תשאיר שום מקום לספק בהקשר של כדאיות הפוליסה מבחינת החברה. קורס החיתום באורין שפלטר הוא האיכותי והמקיף ביותר שקיים היום בשוק.

חיתום כללי ן חיתום עסקי 

בכל עסקה או רכישה צריך להסתכל קודם כל על הכדאיות של הנושא. אנשים רוצים עסקאות טובות ולקבל את מלוא התמורה על הכסף שלהם. בתוך כך, צריך להבין שכך גם פועל הצד השני. גם חברות או גורמים שמעניקים שירותים או מוצרים שונים, לבטח כאשר מדובר בעסקאות מתמשכות וארוכות טווח, רוצות כדאיות אופטימלית כדי למקסם את הרווח. בתוך כך, חשוב מאוד שנושא הכדאיות לא יהיה חד צדדי וההוגנות היא קריטית, וזה קורה ברוב המקרים. עם זאת, חשוב מאוד להבדיל את תחום הביטוח והפוליסות, שכן כדאיות העסקה היא קריטית לצד המבטח, מפני שהוא זה שלוקח את הסיכון.

בחברות הביטוח הגדולות והפרטיות נותנים חשיבות גדולה לנושא הכדאיות ומעסיקים אנשים שיבדקו לעומק כל פוליסה ופוליסה כדי להבטיח שהיא רווחית ושהסיכוי שהלקוח יפעיל אותה הוא מינימלי באופן יחסי. אותם אנשים עוסקים בתחום שנקרא חיתום. יש כמה תתי תחומים עיקריים בחתום החיתום – חיתום כללי שבא לבדוק אנשים שרוצים פוליסות לרכוש או לטיולים, חיתום רפואי שעוסק בפן הבריאותי של אנשים והנושא של חיתום עסקי שבא לבדוק עסקים שרוצים לבטח את עצמם. אנשי מקצוע העוסקים בחיתום צריכים להיכנס לעובי הקורה ולבדוק כל אספקט, גם הקטן ביותר, אצל המבוטח הפוטנציאלי ולעיתים זה אומר להיכנס גם לנושאים פרטיים.

ממוקד ופרקטי

חיתום כללי הוא הרלוונטי ביותר עבור מרבית האנשים שכן הוא בא לבדוק כיצד אנשים מגנים על הרכוש שלהם וכיצד הם מתנהגים כאשר הם בטיולים. חיתום עסקי מסתכל על ההתנהגות של החברה, על תוכנית המיסוי שלה ועל ההתנהלות של המול לקוחות. רק לאחר תהליך ארוך ומסודר אפשר למכור את הפוליסה ללקוח. באורין שפלטר מלמדים חיתום בקורסים ממוקדים ופרקטיים, אשר עוזרים לאנשים לצאת לשוק העבודה בתחום המבוקש הזה.

© 2022 כל הזכויות שמורות לאורין-שפלטר השכלה פיננסית. השימוש בכפוף לתנאי השימוש באתר.