לוגו אורין שפלטר לאתר התרגול
צרו קשר צרו קשר
צרו קשר
משך הקורס
13 חודשים (לימודים חד שבועיים)
דרישות קדם
אין

קורסים בחיתום כללי

תל אביב מחזור דצמבר 2020
27/06/2021
יום א'
17:00-21:00
תל אביב מחזור מאי 2021
03/05/2021
יום ב'
17:00-21:00
תל אביב מחזור אוקטובר 2021
04/10/2021
יום ב'
17:00-21:00
מרצה: צוות אורין-שפלטר
לקריאת הסילבוס לחצו כאן

סילבוס

סילבוס

א
נושאי הלימוד העיקריים
 • יסודות ודיני ביטוח
 • דיני נזיקין
 • ביטוח רכוש
 • ביטוחי רכב
 • אובדן רווחים
 • חבויות
 • ביטוחי בריאות וסיעוד
 • סיקור סיכונים
 • ניהול משרד ביטוח
 • תאונות אישיות
 • ביטוחים הנדסיים
 • ביטוח דירה
 • ביטוחים עסקיים
 • סדנת חיתום
 • סדנת תביעות
רקע כללי

תפקידים חתם ומיישב תביעות הינם התפקידים המרכזיים והחשובים בפעילותן של חברות וסוכנויות ביטוח הגדולות. החתם הוא זה שבאמצעות הפעולה המקצועית מעריך את הסתברות קרות מקרה הביטוח ועל סמך הערכה הנ"ל מקבל החלטה סופית לגבי קיום פוליסת ביטוח ותנאיה. המהלך תקין של חיתום מאפשר במקרה של אירוע ביטוחי ביצוע חלק ומקצועי של יישוב תביעה. התפקידים דורשים הכשרה מעמיקה, ידע רחב מקצועי ביסודות הערכת הסיכונים, יכולת גבוהה בהפעלת שיקול דעת המקצועי.
בעלי מקצוע חתם ו/או מיישב תביעות מאוד מוערכים ע"י חברות ביטוח וסוכנויות חיתום ומשתלבים היטב בפעילותן המקצועית.

 

על הקורס

הקורס מיועד לעובדים מקצועיים של חברות וסוכנויות ביטוח ולעובדים במחלקות לביטוח של מוסדות וארגונים שונים אשר רוצים להתקדם ולשדרג את מעמדם המקצועי, וגם לציבור רחב של אנשים שאין להם ידע ומיומנות קודמים בנושא ושמעוניינים ברכישת מקצוע רב אתגרי זה.

בנוסף לידע רחב בתיאוריה ובהיבטים שונים ומגוונים של הביטוח הכללי, כחלק אינטגראלי מהקורס יתקיימו סדנאות, תרגולים וסימולציות בהם ייקחו המשתתפים חלק פעיל ומרכזי. המשתתפים יעברו סדנא במחשוב ספציפי של תוכנות חברות הביטוח, בלימודים ייושם דגש על הקשר שבין תיאוריה לעבודה מעשית.

סטודנטים שסיימו את לימודיהם בקורס ועמדו בהצלחה בבחינות גמר בהתאם לתכנית הלימודים של המכללה יהיו זכאים לתעודת גמר.

 

אפשרויות תעסוקה

חברות וסוכנויות ביטוח, מחלקות לביטוח של תאגידים שונים, משרדי סוכני ביטוח, חברות יבואני הרכב, חברות ליסינג והשכרה.
עזרה ממשית במציאת עבודה ע"י המחלקה להשמה מקצועית של המכללה.

 

קהל יעד

עובדי חברות וסוכנויות ביטוח, עובדי ביטוח של חברות וארגונים שונים, עובדי משרדים של יבואני הרכב, קהל רחב שאין לו ידע וניסיון הקודמים, חיילים משוחררים.
  

על המרצים

איציק אוסטשינסקי - יועץ בכיר בביטוח כללי

ענת תמיר - מרצה בכירה, חתמת ראשית בחברות ביטוח

עו"ד יניב גל - היועץ המשפטי ללשכת יועצים פנסיוניים בישראל

אסף כץ - מרצה בכיר, מנכ"ל סניורוטי סוכ' לביטוח

איתי חיון - מרצה בכיר בתחום ביטוח כללי

עו"ד אילנה סגיס - מנהלת תחום תביעות רכוש, כלל חב' לביטוח

אבי סנדובסקי - שמאי רכוש ומהנדס, שמאים וסוקרים בע"מ

יובל פנקס - מרצה בכיר, מכללת אורין-שפלטר

קובי רודה - יועץ בכיר לחברות ביטוח בסיקור סיכונים

 

חיתום כללי 

היתרונות של פוליסות ביטוח ברורות לשני הצדדים המעורבים בעסקה. הלקוח מקבל הגנה ופיצוי על הרכוש שלו, או על מצבו הרפואי, במקרה של נזק, גנבה, מחלה או מוות, ומנגד, חברת או סוכן הביטוח מקבלים תשלום חודשי על האספקה של אותו חבל הצלה. כמובן שיש הרבה מקרים בהם חברות הביטוח, מצד אחד, לא מקבלות את תביעת הנזיקין ומנגד, יש גם אנשים שמנסים להונות את חברות הביטוח ולהוציא כספים שלא מגיעים להם. לכן, יש הרבה מאוד אלמנטים שמשפיעים על סוג הפוליסה ומה שמכריע את רמת הסיכון וסיכוי הרווח זוהי פעולה שנקראת פעולת החיתום. זה הזמן להתחיל לעבוד בעבודה רווחית גם ללא ניסיון.

פעולת חיתום כללי אמורה להתבצע על ידי מומחים שמעריכים את רמת הסיכון שבמכירת פוליסה. כמובן שכל פוליסה היא שונה, ומותאמת למי שרוכש אותה. אדם בריא ואדם חולה ישלמו סכומים שונים לחלוטין על ביטוח חיים, בדיוק כמו שאדם עם מערכת הגנה לרכב, אשר מחנה בתוך חנייה סגורה, ישלם סכום שונה מאדם המחנה את הרכב ברחוב מרכזי. האם אפשר לעשות ניהול תיקים ללא רישיון? פעולת חיתום כללי צריכה להיעשות ברגישות, ועליה להיות פדנטית במיוחד. אנשים נשאלים שאלות שהן לא תמיד נעימות, לבטח אם מדובר בביטוח בריאות ולכן, זוהי התמחות ספציפית שדורשת הכשרה מיוחדת.

כדאיות הפוליסה

במכללת אורין שפלטר מספקים את הקורס האולטימטיבי בנושא של חיתום כללי בו מרצים מיטב אנשי המקצוע בארץ בתחום. יש ביקוש רב לאנשים המתמחים בחיתום בתוך חברות הביטוח הגדולות, שבהרבה מקרים הן מאוד חשופות לשקרים ונסיונות רמייה של מבוטחים. על מנת שיהיה אפשר להעניק את הפוליסה בביטחון מלא, אנשי החיתום חייבים להיות יסודיים ולעשות עבודה שלא תשאיר שום מקום לספק בהקשר של כדאיות הפוליסה מבחינת החברה. קורס החיתום באורין שפלטר הוא האיכותי והמקיף ביותר שקיים היום בשוק.

חיתום כללי ן חיתום עסקי 

בכל עסקה או רכישה צריך להסתכל קודם כל על הכדאיות של הנושא. אנשים רוצים עסקאות טובות ולקבל את מלוא התמורה על הכסף שלהם. בתוך כך, צריך להבין שכך גם פועל הצד השני. גם חברות או גורמים שמעניקים שירותים או מוצרים שונים, לבטח כאשר מדובר בעסקאות מתמשכות וארוכות טווח, רוצות כדאיות אופטימלית כדי למקסם את הרווח. בתוך כך, חשוב מאוד שנושא הכדאיות לא יהיה חד צדדי וההוגנות היא קריטית, וזה קורה ברוב המקרים. עם זאת, חשוב מאוד להבדיל את תחום הביטוח והפוליסות, שכן כדאיות העסקה היא קריטית לצד המבטח, מפני שהוא זה שלוקח את הסיכון.

בחברות הביטוח הגדולות והפרטיות נותנים חשיבות גדולה לנושא הכדאיות ומעסיקים אנשים שיבדקו לעומק כל פוליסה ופוליסה כדי להבטיח שהיא רווחית ושהסיכוי שהלקוח יפעיל אותה הוא מינימלי באופן יחסי. אותם אנשים עוסקים בתחום שנקרא חיתום. יש כמה תתי תחומים עיקריים בחתום החיתום – חיתום כללי שבא לבדוק אנשים שרוצים פוליסות לרכוש או לטיולים, חיתום רפואי שעוסק בפן הבריאותי של אנשים והנושא של חיתום עסקי שבא לבדוק עסקים שרוצים לבטח את עצמם. אנשי מקצוע העוסקים בחיתום צריכים להיכנס לעובי הקורה ולבדוק כל אספקט, גם הקטן ביותר, אצל המבוטח הפוטנציאלי ולעיתים זה אומר להיכנס גם לנושאים פרטיים.

ממוקד ופרקטי

חיתום כללי הוא הרלוונטי ביותר עבור מרבית האנשים שכן הוא בא לבדוק כיצד אנשים מגנים על הרכוש שלהם וכיצד הם מתנהגים כאשר הם בטיולים. חיתום עסקי מסתכל על ההתנהגות של החברה, על תוכנית המיסוי שלה ועל ההתנהלות של המול לקוחות. רק לאחר תהליך ארוך ומסודר אפשר למכור את הפוליסה ללקוח. באורין שפלטר מלמדים חיתום בקורסים ממוקדים ופרקטיים, אשר עוזרים לאנשים לצאת לשוק העבודה בתחום המבוקש הזה.

© 2021 כל הזכויות שמורות לאורין-שפלטר השכלה פיננסית. השימוש בכפוף לתנאי השימוש באתר.