לוגו אורין שפלטר לאתר התרגול
צרו קשר צרו קשר
צרו קשר
משך הקורס
כ 65-75 שעות אקדמיות
דרישות קדם
מעבר בהצלחה של מקצועות היסוד (כלכלה, מימון, חשבונאות ויסודות הביטוח) או הגשת פטור
צוות ההוראה
איתי חיון
ספר כלול
ביטוח תאונות - ספרות
איתי חיון

ספרי הקורס כוללים ספר תיאוריה שבו מפורט החומר לבחינה וחוברת תרגילים עם תשובות סופיות בלבד

לחנות >

קורסים למועד יולי 2021

תל אביב יום ה'
11/03/2021
יום ה'
17:00-21:00
מרצה: איתי חיון
לקריאת הסילבוס לחצו כאן

סילבוס

סילבוס

א
בחינה בידיעה מקפת בביטוח תאונות
  • הנושאים הנכללים בבחינה ביסודות הביטוח כמפורט בחלק א'.
  • החקיקה המתייחסת לענף ביטוח תאונות:
  • מושגים רלוונטים לענף, לרבות: אחריות שילוחית, אשם תורם, מעוולים יחד, מעמד צד ג', גבולות האחריות, אחריות צולבת, קבלני משנה, בסיס דיווח והגשת תביעה, יריבות ישירה, התיישנות, ביטוח הוצאות משפט, זכויות צד ג' במקרה של פירוק או פשיטת רגל של מבוטח, חדלות פרעו
  • ביטוח חבויות: רשלנות, ביטוח צד שלישי, ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח אחריות מוצר, ביטוח חבות מעבידים, ביטוח פיצויים לעובדים בשטחים, ביטוח תושבי השטחים ועובדים זרים בישראל, ביטוח אחריות נושאי משרה, ביטוח חברה ציבורית בתביעות ניירות ערך
  • ביטוח תאונות אישיות, מחלות ואשפוז: ביטוח תאונות אישיות, ביטוח מחלות קשות, ביטוח סיעודי, ביטוח לכיסוי הוצאות רפואיות, ביטוחי שיניים, ביטוח נסיעות לחוץ-לארץ, ביטוח עובדים זרים, ביטוח נכות.
  • ביטוח אובדן כושר עבודה (להלן – א.כ.ע) (הגדרה כללית, הגדרת עיסוק, הרחבות, החרגות וביטולן, הבחנה מנכות, גיל כניסה, חישובי מס, הליכי הגשת תביעה, חזרה לכושר עבודה וא.כ.ע. חוזר)
  • ביטוח רכוש רכב: הפוליסה התקנית, סוגי נזקים, ערך שוק, שיפוי, רכב מסחרי, אופנוע, ביטול ביטוח, השבתה, ההבדל בין פוליסה תקנית לבין פוליסה לא תקנית.
  • ביטוח רכב חובה: הגדרות לפי פקודת ביטוח רכב מנועי [נוסח חדש], התש"ל- 1970, וחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975, פוליסה לביטוח "חובה", קרנית, הפול.
  • חוזרי המפקח על הביטוח ופסיקה רלוונטית בנושאים שבפרטי משנה (א) עד (ז).

קורס ביטוח תאונות יכלול את דרישות משרד האוצר המפורטות להלן. ביטוח תאונות הינו קורס הכנה לקראת מבחני משרד האוצר שהינם תנאי סף לקבלת רישיון של סוכן ביטוח אלמנטרי

ביטוח תאונות – 65 שעות אקדמיות

שיעורי ביטוח תאונות מועברים על ידי מרצים מנוסים המשתמשים בעזרי לימוד מתקדמים. כמו כן, יינתן ספר הלימוד "ביטוח תאונות" כהשלמה לחומר הנלמד. זאת על מנת לתת מענה כולל לצורכי התלמידים בצורת הספרים מפורטים ותרגילים רבים.

מטרת המסלול

הקורס "ביטוח תאונות" מקנה ידע נחוץ וכלים נדרשים על מנת לעמוד במחני משרד האוצר לשם קבלת רישיון סוכן ביטוח אלמנטרי.

קהל היעד

קורס ביטוח תאונות מיועד לכל המעוניינים ברישיון סוכן ביטוח אלמנטרי.

דרישות קדם לקורס

כלכלה* (100 שעות אקדמיות) – יסודות מיקרו ומאקרו כלכלה
חשבונאות* (100 שעות אקדמיות) – עקרונות רישום חשבונאי, הכנת וניתוח דוחות כספיים, תקינת IFRS
מימון וסטטיסטיקה* (100 שעות אקדמיות) – מימון בתנאי וודאות ואי וודאות, יסודות הסטטיסטיקה
יסודות הביטוח (65 שעות אקדמיות) - מבוא לחוקים בתחום הביטוח והפנסיה
* בעל תואר אקדמי בכלכלה/מנהל עסקים/חשבונאות זכאים לפטור משלושת מבחני יסוד בכלכלה, חשבונאות ומימון

מבחני המשך הנדרשים לשם קבלת רישיון שיווק/ייעוץ פנסיוני:

ביטוח רכוש (75 שעות אקדמיות)

דרישות

הבחינה בביטוח תאונות כוללת 50 שאלות, כל תשובה נכונה תזכה ב-2 נקודות ו-60 ייחשב כציון עובר.

למידע נוסף - http://mof.gov.il/hon/Agents-and-Consultants/Individua-licensing/Pages/Exams.aspx

ביטוח תאונות

לכל אזרח בישראל יש הרבה מאוד זכויות וחובות, ועליו לדעת ולהבין את כולן כדי לוודא שהוא מכוסה מכל הכיוונים במקרה של פציעה או מחלה. הנושא של תאונות הוא נושא חשוב מאוד שיש לדעת כיצד להתמודד איתו מבחינת כיסוי, שכן התקלות הללו יכולות לקרות בכל מקום, עם או בלי אחריות ישירה של האדם הנפצע. בנוגע לפן האישי, אין לדעת מתי ואם תגיע המחלה, או איך נפצעים, ובנוגע לפן המקצועי, שם מרבית הסיכוי להיפצע בהתאם לאופי העבודה, יש לדעת כיצד להתמודד. בשוק ישנן עבודות פחות ויותר מסוכנות, אך המציאות היא שפציעה במסגרת העבודה יכולה לקרות לכל אחד. בין אם מדובר בנסיעה הביתה, בירידה במדרגות או בכל פעילות זניחה במהלך העבודה, גוף האדם הוא פציע ושביר ואנשים יכולים להיפצע בדרכים שונות ומשונות. במכללת אורין שפלטר מלמדים את קורס ביטוח תאונות במסגרת לימודי סוכן/יועץ ביטוח אלמנטרי

ביטוח תאונות הוא ביטוח שכל אחד מאיתנו צריך להכיר. ההכרה בכך שאין באמת דרך למנוע אותו להוריד את הסיכוי לתאונות צריך להכניס אותנו לכוננות. סוכן ביטוח טוב יידע לכוון אותנו אל עבר הביטוחים הנכונים בהתאם לרמת הסיכון בה אנחנו נמצאים, ההיסטוריה המשפחתית שלנו ואלמנטים נוספים שעלולים להשפיע על הפוליסה. אדם אשר רוצה לקבל רישיון כדי לעסוק בביטוח תאונות צריך ללמוד במקום הנכון, כדי להעניק ללקוחות שלו את הפוליסה המתאימה.

במקום הנכון

מכללת אורין שפלטר היא המכללה הגדולה בישראל בכל הנוגע להכנה לבחינות משרד האוצר לקבלת רישיון ביטוח, ובתוך כך, היא מציעה גם קורס מתקדם בנושא ביטוח תאונות מכל הסוגים. ביטוח תאונות הוא מורכב מאוד ויש הרבה סוגים של ביטוחים שיכולים לסייע ללקוחות. על סוכן שמתעסק עם ביטוח תאונות להכיר מונחים כמו אחריות שילוחית, ביטוח חבויות, אובדן כושר עבודה וביטוח תאונות אישיות, על מנת שיוכל לספק ללקוח שלו את המענה הכולל לבעיה.

קורס נוסף בתחום הביטוח: קורס חיתום

 

© 2021 כל הזכויות שמורות לאורין-שפלטר השכלה פיננסית. השימוש בכפוף לתנאי השימוש באתר.