לוגו אורין שפלטר לאתר התרגול
צרו קשר צרו קשר
צרו קשר

ליצירת קשר עמנו מלא/י

:את הטופס הבא

 לפרטים נוספים אודות הקורס והרשמה לחצו כאן

למידע עבור לימודי לקורס מקצועית א' צרו עימנו קשר: 074-757-9813

תחום מסקרן

תחום הפיננסים הוא תחום מאוד מסקרן ולכן, המון אנשים מנסים להיכנס אליו ולהבחין כיצד ניתן לייצר עוד הכנסות. השוק הזה מלא סודות, הוא אינו יציב ולמרבית האנשים אין כסף מיותר כדי לקחת את ההימור הזה, אך עם זאת, כאשר הולכים לפי תהליך נכון, אפשר להרוויח גם בתור משקיע וגם בתור יועץ. תחום הייעוץ הוא מלא אתגרים, וכזה שיכול לתגמל את כל הצדדים, אך צריך לקבל את ההכשרה הנכונה.

סוכן ביטוח פנסיוני

במכללת אורין שפלטר מקבלים מסלול לימודים פרקטי וישיר, אשר מסתיים עם מבחני הלשכה של הרשות לניירות ערך. קורס מקצועית א' של המכללה מעניק את כל הכלים להתמודד עם המבחן, ובמכללה אף עוזרים לגבש ערעור אם יש בכך צורך. הקורס מהווה את הבסיס להצלחה, ולא בכדי במכללה מתגאים בכל שנה באחוז עוברים גבוה מהרגיל.

לא כולם יודעים, אך מקצועית א הוא קורס בסיס שהוא חובה לכל מי שרוצה לעסוק בשיווק ובייעוץ פנסיוני ובעוד מספר רחב של מקצועות בשוק ההון. מכללת אורין שפלטר היא המקום הטוב ביותר להתמקצע וללמוד את קורס החובה הזה!

מקצועית א'

מקצועית א' הוא אחד המבחנים אותם נדרשים לעבור אנשים אשר מתעתדים לעבוד כיועצי השקעות, משווקי השקעות, מנהלי תיקים ויועצים פנסיוניים. מבחן מקצועית א' הוא חלק מסט המבחנים המקצועיים אותם קבעה הרשות לניירות ערך. ללא מעבר מבחן מקצועית א' לא ניתן לקבל רישיון באחד המקצועות הללו. קורס מקצועית א' מהווה בסיס לקורס מקצועית ב'.

 

יואב דוידוביץ - שותף וסנמכ"ל כספים במכללה, רו"ח ומרצה בחשבונאות וקורס מקצועית א'.

נושאי הלימוד בקורס מקצועית א'

קורס מקצועית א' מתמקד בניתוח ניירות ערך ומכשירים פיננסיים שונים תוך שימת דגש על מתן כלים מדידים. התלמידים נדרשים במבחן להפגין ידע במכשירים הפיננסיים השונים, המודלים המשמשים לניתוחם וכן לשלוט בחישובים השונים המאפשרים ניתוחים מסוגים שונים וביצוע תחזיות פיננסיות.

במסגרת קורס מקצועית א' מתוודעים התלמידים למכשירי ההשקעה השונים בישראל והמיסוי עליהם, לומדים על שיטות המסחר והרישום למסחר ולומדים על הגורמים המשפיעים על שווי ניירות הערך ברמת המיקרו והמאקרו. במסגרת תיאום שערים לומדים התלמידים לחשב דיווידנד וריבית, על מניות הטבה וזכויות וכן להעריך חבילה בהנפקה.

כיועצים פיננסיים ופנסיונים לעתיד על התלמידים להכיר שיטות שונות המשמשות להערכת חברות ולחשב ערך נכסי, מכפיל, שווי שוק ומדדי סיכון.

במהלך קורס מקצועית א' התלמידים מכירים את המבנה העתי של שערי הריבית, ולומדים להבין ולנתח תשקיפים, ובכלל זה הערכת שווי.

בתחום האג"ח, התלמידים בקורס מקצועית א' לומדים על סוגי האג"ח השונים ודרכי הנפקתם, הקריטריונים להערכת אג"ח, לומדים את שיטות הרייטניג למדידת סיכון וכיצד לנתח אג"ח להמרה.

בנוסף, התלמידים בקורס מקצועית א' מתוודעים למכשירים הפיננסיים השונים כאופציות, חוזים עתידיים ועסקאות SWAPתוך מתן דגש על לימוד אסטרטגיות שונות לניתוח, נושאי גידור סיכונים, ומודלים שונים לתמחור והערכת אופציות.

 
אחוז העוברים את מבחן מקצועית א'

רק כ-58% מבין הניגשים למבחן מקצועית א' עובר אותו. קורס הכנה יעיל למעבר מבחן מקצועית א' יכול לשפר באופן ניכר את הסיכויים לעבור את המבחן. קורס מקצועית א' מועבר על ידי מרצים מנוסים וכולל חלוקת חומרי עזר, ספרי לימוד, תירגולים והעברת מצגות. התלמידים בקורס אף יקבלו גישה לאתר אינטרנט מיוחד בו ניתן למצוא תרגול נוסף, פתרונות מפורטים והסברים.

© 2022 כל הזכויות שמורות לאורין-שפלטר השכלה פיננסית. השימוש בכפוף לתנאי השימוש באתר.